var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-18620819-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();

Viimased
kommentaarid

2.2

Kirjutatud 21:01 28/08/2014
Avaldatud 10:23 29/08/2014
Vaadatud 1238 korda
Ei meeldi?
Oeh, tavaliselt käin siin leheküljel end aeg-ajalt lõbustamas, sest leidub palju karvaseid ja sulelisi, kes kõik oma elukogemused teistele naermiseks panevad. Kuid praegu mõistan, et olen ise samasugune, sest arvamus nõuab avaldamist ja keegi ei viitsiks sellist vingumist näost-näkku nagunii kuulata..
Nimelt on asi meie uues generatsioonis, noorpõlves, kes vabal Eestimaal teeb mis tahab, kus tahab jne..tegude juurde on veel aega, kõige suuremaks probleemiks on mõistus. Kus küll on see Eesti noorte mõistus!?
Olles ise noor inimene, saan väga hästi aru mõnest mõtlematust otsusest, kuid tänapäev pakub ikka palju kirjumat vaatemängu..kui ikka noor inimene, tegelikult siis laps, ei austa isegi oma vanemaid, keda ta alles aasta tagasi emmeks-issiks hüüdis, ei taha käia koolis, ega näha vaeva oma tuleviku nimel, vaid istub Facebookis, säutsub Twiterisse "käisin just pissil" või teeb oma 5mpx kaameraga paljutõotavaid selfie´sid, lootes välja näha vapustavalt seksikas, on midagi nagu natuke paigast..
Kas tõesti on emad-isad muutunud nii ükskõikseks või lihtsalt on puberteediealiste hüperaktiivsus neid ära tüüdanud ning õhutanud käega lööma?
See kõik tundub väga pessimistlik, kuna paljudel noorukitel kestab selline periood vaid paar aastat, kuid kõige hirmutavamad asjalood tulevad ilmsiks, kui karvade kasvamise aeg on möödas ja tuleb silmitsi seista tagajärgedega. Kes siis ei tea, et nooruses tehtud head ja vead mõjutavad enim edasist elu..kes jõuab olla 16 ja rase, kes niisama poistega tänavanurgal suitsu teha või end pilgeni täis juua..õnnetumad lõpetavad võõrutusravidel, politseis, noortevanglas, kus iganes..
Kuid siis nad ei ole enam samad inimesed..samad rõõmsameelsed noored..kes rikutud, see end puhtaks ei saa ja suuresti muutuvad noorte iseloomud just kõige kriitilisematel aegadel. Niisiis, paarikümne aasta pärast on põhikooli ülelasknud noor inimene peaaegu 30 ja nühib kuskil ettevõttes põrandat või peseb kohvikus nõusid. Ja nende vanemad peaksid olema uhked, et otsustasid lapsel nii kasvada? Igal asjal on alati kaks poolt.