var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-18620819-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();

Viimased
kommentaarid

4.4

Kirjutatud 13:23 14/09/2011
Avaldatud 13:32 14/09/2011
Vaadatud 1333 korda
Ei meeldi?
Kõige pealt alustuseks soovin lugejaile head sügist. Niisiis. Tahaksin teiega midagi jagada ja ühtlasi ka üht-teist südamelt ära kirjutada, mis on mõni aeg mõtteis mõlkunud. Mingil ajal, kui veel mõned aastad noorem olin, arvasin, et äkki hakkaks usklikuks. Mitte tõsimeelselt, vaid naljaviluks või nii. Samas, matsin ma selle mõtte tegelikult üsna eos maha. Kui nii palju head väidetavalt on selles religioonis, siis miks pagana päralt tapetakse enamus inimesi lihtsalt ainult mitte uskumise pärast - ehk kõige rohkem verd on ikka jumala (nimme ei kirjuta suure tähega) nimel valatud. Hämmastav on see, et samas ikka ilustatakse seda religiooni ja puha. Aga nüüd arvan pikemalt kaalutlunult, et religioon on paraku mõnes mõttes nõdrameelsetele - eks igaüks otsib omale teatud mõttes "hundikarja", kellega ole hea koos ulguda ning kui usuinimeste järgi maailma määrata, siis miks on nii palju kurjust, tapmist, vihkamist, vägivalda ja nõnda edasi? Kui personifitseeritud jumal on siis nii "kõva mees", miks ta seda kõike ei likvideeri? Ning kas ta siis on ikka kõikvõimas ja hea, või kuidas? See on nii segadust tekitav ja omamoodi huvitav. Teisalt, usklikud on nagu poliitikud - kui küsida sama usuinimeselt, miks jumal midagi ette ei võta, vastavad nad kindlameelselt, et midagi hakkab juhtuma tulevikus. Täpselt nagu poliitikute taktika. Kõige targem on alati lükata põhjused ja tagajärjed tulevikku. Karl Marx ütles samuti, et religioon on oopium rahvale. Võib-olla inimesed "usuvad" ka jumalat selleks, et tunda end paremana, targemana, üllamana, kui nad tegelikult on? Võib-olla tahavad nad ennast tähtsamana tunda, sest ju NENDEL on siiski "jumalaga kahekõne" ja nõnda edasi. Samas kas see pole mitte hullumeelsuse tunnus? Panna ennast teatud laadi "maailma keskpunkti"? Tunnen ise isiklikult ka usklikku naisterahvast, kes võttis oma parima sõbranna mehe "ära". Kas pole mitte silmakirjalik käitumine? Rikud abielu ja siis palud pühapäeval taas oma käitumise pärast kirikus andeks (6 käsk: sina ei tohi rikkuda abielu). Seega, jumal lubab kõike kümne käsu vastast ka teha, kui ainult andeks palud? Oh jessas. Religioonid kardavad, põlastavad inimesi, kes nende "usus" kahtlevad. Tegelikult on ju kahtlemine intelligentsus, mis aitab alati avastada midagi uut, innovatiivset. Muidugi, kõik kahtlejad, kindla peale tõmmataks ka praegu võlla, ma olen selles üsna veendunud, ehk ristisõjad oleksid ka aktuaalsed tõenäoliselt 21. sajandil.

Tahan öelda, et usk ei mitte midagi väärt, selles mõttes, et ongi USK. Usk ei ole teadmine. Neid ei saa kõrvutada. Kui inimene ütleb, et ta "usub" jumalasse, siis pole tal aimugi tegelikult, millest ta räägib või rääkimata jätab. See on nagu selle uskuja jaoks hiiglasuur lõngakera, mille otsa ega lõppu ta ealeski ei leia. Selle asemel, et uskuda, tuleks teada. Tugineda oma kogemustele, mitte ajada piiblist näpuga järge ja toimida täpselt nii nagu Jeesus või kes iganes tegi. Siia sobiks tsitaat: "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole ja saa teerajaks".

Tahaksin lõpetada šamaani/nõia kirjutatuga 1960-ndatel: "Muidugi on meis olemas tume külg. Me ju tapame, eks ole? Me põletame inimesi jumala nimel. Me hävitame iseendid; me hävitame elu sellel planeedil; me hävitame maad. Ja siis riietume me uhketesse rõivastesse ja issand räägib meiega otse. Ja mida issand meile ütleb? Ta ütleb, et me peaksime olema head poisid, või muidu ta karistab meid. Issand on ähvardanud meid sajandite vältel ja see ei muuda mitte midagi. Mitte sellepärast, et oleksime kurjad, vaid me oleme lollid. Inimestel on tõesti tume külg ning seda nimetatakse tobeduseks"...

Tean (mitte ei usu!), et klassikalises mõttes mitteusklik olles ei kaota ma mitte midagi.

Kõike head ---/.

Kommentaarid

Nimi kirjutas 19:11 - 14/09/11:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
Jou, Jummi!
jumal kirjutas 17:18 - 14/09/11:
-0 -1    +1 +3 Teata ebasobivast
yo dawgs
PmalThus kirjutas 15:51 - 14/09/11:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
,miiz
PmalThus kirjutas 15:51 - 14/09/11:
-1 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
ebausklik kirjutatakse kokku. Kust sa selle jutukese kopeerisid?
miiz kirjutas 15:44 - 14/09/11:
-2 -1    +1 +3 Teata ebasobivast
omfg, you fags got me :D
Breketid kirjutas 15:28 - 14/09/11:
-0 -1    +1 +3 Teata ebasobivast
15:02 miiz: ma trollerdan vähe kommentaariumis, ärge ära nussige ma tahan näh akui närvi too tüüp läheb
15:02 okaskrae: kus kes? x
15:03 miiz: viimane piht
15:03 miiz: jahub midagi et ta ei usu jumalat jne x
15:03 miiz: ega ma ka ei usu aga trollerdan noh
miiz kirjutas 15:17 - 14/09/11:
-1 -1    +1 +3 Teata ebasobivast
käige vittu värdjad, oli vaja hea troll ära nussida
maksavorst kirjutas 15:12 - 14/09/11:
-0 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Jumal kirjutatakes siis suure tähega, kui jutt on ristiusu ainujumalast, ehk antud juhul oleks pidanud ikka suure tähega ta sul olema :)
okaskrae kirjutas 15:07 - 14/09/11:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
:kill: Miiz jutukas küll nii puhas leht pole. :kill:
miiz kirjutas 15:01 - 14/09/11:
-1 -1    +1 +3 Teata ebasobivast
Kuidas sa julged jumala nime nii rüvetada? Jumal on kõikvõimas ja tema otsustes ei tohi kahelda. Aga kui sa oledki nii ....loll (andku jumal mulle selle sõna eest andeks) ja eba usklik siis tea ette et jumal karistab sind. Ära usu, sa põled põrgus koos teiste uskumatutega, küll sa näed, ükskord tuleb jumal taevast alla ja viib meid kõiki(uskujaid) taevasse paradiisi. Aga sina jääd siia, maa peale ja pärast lähed põrgu. Ma ei saa aru kuidas on võimalik nii alaarenenud olla et jumalat ei usu, mis tõestust sul veel vaja on? Ma palvetan et jumal sulle su rumaluse andestaks.
Nimi*
Vastus*