var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-18620819-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();

Viimased
kommentaarid

3.8

Kirjutatud 03:47 07/08/2017
Avaldatud 18:57 11/08/2017
Vaadatud 1035 korda
Ei meeldi?
Tervist. Mulle ei mahu pähe miks elavad inimesed üle oma võimete. Kõikidel keda tean on vähemalt üks järelmaks, autoliising või majalaen kaelas, enamustel mitu või kõik korraga. Laenad omale persetäie asju kokku, teed pikalt ületunde et kuumaksetega toime tulla ja siis hädaldad, et raha pole et isegi korra kuus väljas käia sõpradega ja elu nautida - ma ei mõtle siinkohal klubist lohaka koju vedamist peale täisjootmist kalli raha eest vaid sõpradega ümber grilli istumist ja elust rääkimist, see 10€-ne väljaminek on nii suur, et lööb terve aasta eelarve paigast ära. Mis point on osta omale autot, mille kuumaksetest vaevu jõud üle käib (söögi arvelt laenates), et sellega sõita vaid hommikul tööle ja õhtul koju, kuna raha pole et suvejooksul isegi üks korralik tripp ette võtta kuhugi ja nautida oma autot. Kui auto vaid tarbese siis võta omale mõni odav ront, saad vähemalt normaalset sööki lubada. Kõik laenavad omale ümberringi sitta kokku et eputada teiste ees. Ei mõista, ausalt ei mõista. Pole mingi hipist maailmaparandaja, teenin tublisti üle Eesti keskmise, aga sõidan endiselt 96a autoga, mida on odav üleval pidada ja kütusekulu olematu. Elan odavas üürikorteris ja igakuiselt jääb kätte 500-700€ täiesti vaba raha (peale üüri, sööki, kütust ja muid makse) mida kulutan elu nautimiseks. Ei pane selle raha eest aineid ega viibi tsüklis nädal otsa jutti, kasutan seda raha oma sõprade aitamiseks - mitte finantsi poole pealt vaid vean nad nädalavahetusel oma kulude ja kirjadega kuhugi närve puhkama argipäevast, kuna neil endil seda võimalust pole, kuigi vajadus on suur. Ime ka pole et kõik tülitsevad ja kokku-lahku käivad kui närvid koguaeg pingul ja vabaks ennast kunagi ei lasta. Inimesed, nautige ikka elu, uue õuna asemel kuluta see raha puhkuse peale, säästad nii enda kui ümbritsevate inimeste närve.

Kommentaarid

nikukas kirjutas 21:00 - 11/01/18:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
Sul sitapeal ikka on ilus eit? Kurat parem kui oleks, muidu pole sel kokkuhoiul üldse mõtet.
Sitapea kirjutas 11:51 - 11/01/18:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
Sõidan 89 aasta mersuga ja tangin garaazide vahel. Võtsin kolmeaasta peale väikelaenu ja ostsin korteri nats linnast välja, mille oma kätega üles löin. Muid laene pole. Musiga käime spaas ja aitame sõpru. Vaba raha jääb. Edevus on pohhui. Elan vastavalt oma võimalustele ja ei tahagi teistele meeldida ja meelt mööda olla. Kõik on ikka õnnelikud. Nii et kott sitta.
Sitapea kirjutas 11:51 - 11/01/18:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
Sõidan 89 aasta mersuga ja tangin garaazide vahel. Võtsin kolmeaasta peale väikelaenu ja ostsin korteri nats linnast välja, mille oma kätega üles löin. Muid laene pole. Musiga käime spaas ja aitame sõpru. Vaba raha jääb. Edevus on pohhui. Elan vastavalt oma võimalustele ja ei tahagi teistele meeldida ja meelt mööda olla. Kõik on ikka õnnelikud. Nii et kott sitta.
rops kirjutas 21:42 - 13/08/17:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
igaühel omad prioriteedid, mõnel on 8 aastat vana läbiaetud saksa keskklassi saan ja elab vanemate juures, teisel on 98.a vectra ja hakkab oma kodu ostma, tegelt kama2 mille peale keegi oma palga kulutab, ela nii nagu sulle meeldib
JussTuss kirjutas 12:51 - 13/08/17:
-0 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Mida sa mölised autor? Ise sõidan ringi cayennega ja töötan Maximas kaubapaigutajana. Emme annab iga päev 10 eurot bensuraha ja elu lill.
marko ebatasane kirjutas 20:24 - 12/08/17:
-1 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
a mis mõte on ema isa juures elada ja 25a vana auto või trollibussiga sõita? see et saab püüdlikult pärast internetis inimestele ninaalla hõõruda kui suur ja osav ja tark sa ikka oled sest paned oma 800eur palgast iga kuu 500 kõrvale vms.. no ja mis teed sellega? ostad sullis ükskord maja välja kui 57 aastane oled? äkki ei elagi nii kaua siis vapsjee raisatud life ju :D
Neandertaal kirjutas 10:42 - 12/08/17:
-1 -1    +1 +8 Teata ebasobivast
Üks pull asi on nende üleelajatega veel. Siis kui mingi kriis või muu jama tuleb, siis on teised süüdi. Pangad on laenudes süüdi ja poed liisingutes ja üldse kõik teised on süüdi, et nad oma wifi teleka eest enam maksta ei jõua. Neile tüüpidele nagu oleks nuga kõrile pandud, et nad laenu võtaks. Kuradi pedekari raisk.
ongi nii kirjutas 23:18 - 11/08/17:
-0 -1    +1 +4 Teata ebasobivast
Eestlastel ongi ebaproportsionaalselt suured argikulud. Mujal maailmas (ei mõtle siin arengumaid) peetakse üle kolmandiku argikuludele kulutamist vaesuseks. Üür, transport ja söök ei tohiks olla üle 700 eur, kui teenid ise 2100 eur kätte. Eestis on paraku ka 3000 eur teeniva inimese jaoks argikulud ehk 2500 ja jääb ainult 500 kätte. Naabrite ees on ju vaja autoga eputada, mis mees sa oled, kui autot pole, üürikorteris elavad ainult vaesed, aga kui juba ostad, siis põllule maja, mitte aga väikest ühetoalist korterit, sest normaalne inimene ei ela kuudis, olgugi, et ta suhet ega lapsi niipea ei taha. Isegi üliõpilased tahavad omaette korterit, mis on 12 rm, aga mitte 20rm tuba suure elutoaga korteris, mida peab jagama, kui selline valikuvõimalus oleks. Igal matsil on oma auto, arvestamata, et auto on püsikulu ja mitte investeering. Kuskil mujal ei kirjutata tutvumiskuulutusse, et 2 30aastast autoga meest otsivad neide vanuses 16-22. Miks see auto olemasolu üldse ära mainitakse? Istud kohtamise ajal autos või ja seksid tagaistmel? Kes kaineks juhiks jääb?
marko ebatasane kirjutas 18:58 - 11/08/17:
-6 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
kui sa nii kõva ja õnnelik mees oled nagu sa kirjeldad, nahher sind see teiste rahakoti sisu niiväga kotib?
Nimi*
Vastus*