Viimased
kommentaarid

2.9

Kirjutatud 20:39 14/04/2012
Avaldatud 23:14 14/04/2012
Vaadatud 2911 korda
Ei meeldi?
Vaatasin seda soome dokumentaalfilmid "Eesti vaeste talv", see film läks eriti hinge ja häbi on lausa, et meil selline valitsus on. Lisaks õõvastab mind see uudiste artikkel, kus poliitikuid arvavad pm et see normaalne. "Me oleme sinnamaani jõudnud sellepärast, et meil oli vahepeal 50 aastat Nõukogude okupatsiooni. Kui vaatame neid toetuste mahte, mis oli 20 aastat tagasi, siis on edasiliikumist olnud." No bläät, on siis vaja kaudseid makse tõsta, et inimesed veel sitemasse seisu langeks. Mingit edasiliikumist pole olnud, kui inflatsioon on olnud mitmekordne... 10 aastat tagasi elas miinimumpalgaga ja pensioniga isegi ära. Ma saan aru, et nõuka aeg on üle käinud, aga kogu süüd ei saa sellele ajale panna. Meie toredad poliitikud on selles pooleldi süüdi. Ma ei taha vinguda, aga just sellist dokumentaali vaadates mul on häbi olla eestlane. Lisaks veel see, et tulevikus ei hakka praegused 40 aastased ja alla selle riigipensioni saama. Arvan, et riigipoolsed hiigelkärped majanduslanguse ajal seda põhjustasidki - veelgi hullemat töötust, maksude tõusu, aktsiisid, elektri hinna tõus ja selle vabale turule minek. Viimase kohta veel nii palju, et see samahea kui venemaal hakatakse maagaasi müüma maailmaturu hinnaga, kütust araabiamaades üle euri liiter ja palju muud. Kõik hinnatõusud kinnitab veel konkurentsi amet, kuigi ei näe, et praeguse aja kohta on see ebainimlik - kogu see kompott tekitabki ajude väljarände, eriti noored, sest aeg on näidanud, et asi läheb palju hullemaks. Kes tahaks sellises vaesuses lapsi kasvatada või üldse olukorras kus pole kindlustunnet, et iga kell võidakse tööleping lõpetada ning lõpuks oledki töötu ja perses omadega. Õnn peitub rahas, kui rahapuudust pole, siis pole probleeme ja inimene on probleemideta õnnelik, ilma et peaks muretsema kuidas perega ots otsaga kokku peaks tulema ja kuidas järgmist talve üle elada. Poliitikud ei näinud küll midagi halba selles, mis seal dok-filmis toimus (Teie arvamus meid ei koti! Võid kindel olla!). Väga kurb... Tahaks väga midagi ette võtta, aga mitte midagi ei saa üksi teha, oleksin kindlasti see, kes iga valitsuse sigaduse vastu protesteeriks ja olen osalenud mõnedes protestides - mitte mingit tulemust pole, ikka tehakse rahva kahjuks otsuseid. See ju totalitaarne süsteem, kui rahva hääl ei loe ja proteste ei võeta tõsiselt. Parlamenti oleks vaja tõelisi Eestimeelseid inimesi, kes ei oleks EL persepugejad ja otsustavad rahva kasuks, praegu need kes on Eestimeelsed, lähevad sinna ja harjuvad oma hea elu ja palgaga ära ning neil sama suva rahvast, nagu teistel riigikogu pättidel. Ma pole küll raskes seisus ise, olen õppinud ja töötanud palju, et mitte hätta jääda, kuid vaeseid ja igapäevast olukorra halvenemist vaadates tuleb pisar silma - VÄRDJAD!!!

Kommentaarid

Vinskaja kirjutas 14:50 - 16/04/12:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
Nimeta võim, mis poleks korrumpeerunud, Paku.
Paku kirjutas 12:01 - 16/04/12:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
Demokraatia on üsna korrupeerunud. Üks VÕIMALUS midagi muuta, on toetada Venus projekt-i. Kui see käiku läheks,
tekiks mõne aastaga küllus, igale inimolendile siin maal. Ei
peaks enam varastama ja röövima. Masinad teeksid hoopis tööd, ning inimestele jääks loov osa.

Pikk, kuid detailne tasuta dok. film: http://www.zeitgeistmovingforward.com/
(aastaga 16 mil. vaatamist)
Ja 45 min. Väga kokkuvõttev tehnilise poole pealt,
tasuta dok film: http://www.youtube.com/watch?v=KphWsnhZ4Ag
(3 nädalaga 200 tuhat vaatamist)

Mõlemal on olemas Eestikeelsed subtiitrid,
kui vajutada nuppu: "CC"
hullabaloo kirjutas 18:58 - 15/04/12:
-1 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
Ma tegelikult paluksin teil ennast üldise maailma ühiskonnaeluga kurssi viia. Kas või teemal "Valitsemisvormid globaliseeruvas maailmas". Aitäh!
hr kala kirjutas 16:26 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
80% maailma rahast on 20% inimeste käes :D
ja mida rikkamad inimesed võtta seda rohkem paigast see proportsioon läheb. statistika mitte vandenõuteooriad!
Sei kirjutas 14:33 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +6 Teata ebasobivast
sa frostike oled liiga paranoiline, mina näiteks tunnen ennast pärnisorja kohta päris hästi ja vabana
jah kirjutas 14:30 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
Käi perse vingats.
Frostike kirjutas 14:27 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Kapitalism on lihtsalt kaval süsteem inimesi orjastada.
Vinskaja kirjutas 14:26 - 15/04/12:
-1 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
See oli iroonia.
Frostike kirjutas 14:26 - 15/04/12:
-1 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Poliitikud on absoluutselt kõik samasugused, valimine on illusioon vabadusest. Käsud tulevad kõrgemalt ja, võim koondub vähemuse kätte ja lõppude lõpuks oleme me jälle pärisorjad ( me oleme seda ka praegu).
Maailmas on nii palju riike ja iga riik saaks unikaalse süsteemi luua, kuidas oma riiki juhtida aga enamasti on tegemist siis parlamentaarse "demokraatiaga", kus VÄHEMUS VALITSEB RAHVA ÜLE. Kuigi meil on võimalus seda muuta - tuleb korraldada massirahutusi nagu eelnevalt on öeldud.
hr kala kirjutas 13:35 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +6 Teata ebasobivast
vinskaja, kus tead et inimesed ainult vinguvad? äkki nad teevad palju rohkem ära kui sina aga ikka on olukord selline, et ajab kurtma :D suht tõenäoline kusjuures.
Vinskaja kirjutas 12:25 - 15/04/12:
-21 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Õige, ma ka ei mõista inimesi, kes kogu aeg ainult vinguvad!
lawl kirjutas 12:12 - 15/04/12:
-17 -1    +1 +10 Teata ebasobivast
Mida te halate. Tehke siis parem ära midagi.

Teiesuguseid vingujaid on terve Eesti täis, aitab palun juba.
Susi kirjutas 11:56 - 15/04/12:
-88 -1    +1 +8 Teata ebasobivast
ilmselgelt ei jaga autor poliitikast midagi ja kirjutab kogu juttu emotsiooni pealt, niiviisi ei ole võimalik jõuda konstruktiivsete lahendusteni...
Autor kirjutas 11:09 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
Kodanik, suur tänu kommenteerimast, sul ka täielik õigus, tore teada, et ainult mina ei mõtle põgenevatest eestlastest kui reeturitest ja et mul nii palju kaaskodanikke, kes on praeguse toimunu juures nördinud ja tahaks üsna varsti totaalset muutumist.
kommunism on sama kirjutas 11:00 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
Washington ja Brüssel ongi meie aja "Moskva"
autorile kirjutas 07:58 - 15/04/12:
-1 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
Valitsus võiks pangad perse saata ja laenud tühistada, nii nagu Island teatud laenudega praegu tegi, kõige effektiivsem majandust tõsta. Aga noh ilmselt Washington ja Brüssel juba transpordivad sinna vägesid
hr kala kirjutas 02:48 - 15/04/12:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
kapitalism ongi siuke mööda elukorraldus...
Kodanik kirjutas 01:53 - 15/04/12:
-1 -1    +1 +532 Teata ebasobivast
Ühe eestlase toiduks ongi teine eestlane. Seni kuni poliitikutel toit laual, on neil lihtinimeste vaesusest savi.

Kõige hullem ongi see, et ma laseme endale lihtsalt pähe istuda, ega võta midagi ette. Kirumises oleme visad, aga kui aeg tegudeks, siis ei astu keegi esimest sammu.

Proovitakse naaberriikidesse tööle saada, et palk suurem oleks ja saaks ka armastatud Eestisse vabadel päevadel tulla. Rapsitakse kahel tööl, et kuidagi ots otsaga kokku tulla. Toetused on nirud, palgad püsivad vaevu üle miinimumi ja kui ei meeldi, siis lahku töölt ja istu kodus ning nälgi.

Tuleks võtta õppust kreekalt ja tekitada selle kõige suhtes massilised rahutused ja neid pidevalt kuni asi muutub. Vb mõistaks valitsus, et me pole nii rumal rahvas, kelle taskust viimnegi leivaraha röövida. Samas kes neid rahutusi korraldaks, eestlasel pole aega isegi üheks tunniks enda pahameelt väljendada kui tahab palgapäeval mingitki raha saada.
Kuid siiski on see üks tühipaljas jutt, ei ava see kellegi silmi, ega muuda seda kehva seisu mis meid vaevab. Kõik jätkub samamoodi ja kisub aina hullemaks. Ainuke positiivne asi Eestis on, et piirid on avatud ja võimalus sellest vaesusest põgeneda kui tööd ei pelga ja keel natukenegi suus.

Õnn peitub rahas - Kõigega su jutus saab vähimagi kahtluseta nõustuda, kuid sellega kahjuks ma nõustuda ei saa. Inimene on ahne, olgem ausad. Raha ei ole kunagi piisavalt. Suurema palga korral inimene kulutab seda rohkem ja tahab kallimaid asju. Lühidalt ei osata hinnata seda mis on. Kuid tõesti oleks elu natuke lihtsam.
Nimi*
Vastus*