3.4

Kirjutatud 19:21 14/05/2012
Avaldatud 22:08 14/05/2012
Vaadatud 1754 korda
Ei meeldi?
Nõndaks. Lugesin täna sellist huvitavat artiklit, et Kreeka võib järgmine kuu öelda europasast lahti. Positiivne. Loodame, et ka nii läheb. Kahju, et Eesti 101 dalmaatslast parseldasid Eesti iseseisvuse maha irevil hammastega ja vesise suuga, et justkui see Brüsseli poliitdebiilidele perse pugemine midagi muudaks. Kahju. Kui 1. jaanuar 2011 euro käibele siin tuli, oli ikka päris kahju kroonist loobuda - ja kuidas enne lubati, et mitte midagi ei muutu, hinnad ei tõuse ja nii edasi. Muidugi valetati näkku. Järjekordselt. Kõik hinnad läksid galopeerides kallimaks. Eriti ulme. Kõige hullem on see, et peale selliseid valesid valitakse ikka samad pudrulõustad pukki tagasi ja kõik on jälle ununenud ja taas hea ja ilus. Kuidas selle valeliku ja mahamüüva irvega Ansip selle esimese euro "pidulikult" sealt rahaautomaadist 01.01.2011 välja võttis... See on lihtsalt jälestusväärne. Ja mida vittu on seal aplodeerida, raisk, ahvid? Pooldaksin iga kell krooni tagasi võtmist ja selle siduda nt Soome margaga või teha üleüldse põhjamaadele ja Eestile ühisvaluuta... See oleks igatahes rohkem väärt, kui mingi tobe euro.

Ühest asjast ei saa ma veel aru. Oletame, et kui Vene või mis iganes muu riigi sõdurid siia Eestisse tuleksid okupeerima, kas nad oleksid "vabaduse eest sõdijad" või "okupandid"? Pigem ikka viimast vast? Või?...Siis, kuidas on võimalik, et ülevalt poolt kiidetakse heaks ja nõnda edasi Eesti sõdurite Afganistanis võitlemist? Taaskord jälle uudis, et mõni Eesti sõdur sai vigastada või surma. Aga see ei koti kedagi sealt ülevalt poolt. Pealegi, kuidas saab tuhandete kilomeetrite kaugusel "võidelda vabaduse eest", kui Eesti on ometi siinsamas, võib-olla vajab nende sõdurite teeneid siinmail palju enam, kui seal..? Jälle üks tore vabaduse vale-seebimullike, mis peagi puruks lõhkeb. Arvavad nad tõesti, et "võideldakse vabaduse eest" nii, et NATOle poetakse perse nende rahvusvaheliste okupatsioonide missioonidega? Kahju, et Eesti poliitikud end nii maha teinud on oma perse lakkumisega. Häbiväärne. Ja kui jälle mõni sõdur Afganistanis surma saab, korjatakse jällegi ta rebenenud jäänused kuskile prügikotti (olen kuulnud, et just nii toimitakse peale surma Afganistanis), tehakse pidulik matus, räägitakse paar päeva meedias sellest inimesed ja mõne aja pärast on see jälle kõigil meelest läinud ja kõik on justkui korras? Nii nagu üks luuletaja R.Raigna kunagi kirjutas: "Võib elu palju pakkuda, kui suudad perse lakkuda". Nüüd ei tea, kas see, mida pakutakse, on PALJU, aga see on kindel, et see kollaste tähtedega sinine tagumik on ikka tõeliselt suur, mida Eesti kahjuks euro orjuses lakub.Kommentaarid

don kirjutas 18:16 - 20/05/12:
-3 -1    +1 +3 Teata ebasobivast
Olgu, aitab mölast.
Eestil nii nagu kõikidel riikidel, omad head ja vead.
Nii et shut the fuck up.
Autor kirjutas 17:44 - 20/05/12:
-2 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Nõndaks. Tavaliselt ma sellistele vastustele ei vaevu vastamagi, aga seekord on siis erand. Veidralt tobeda vastuse pärast.

1) Kus ma olen öelnud, et kui ei poolda Ansipit, pooldan Savisaart? Minu jaoks on mõlemad ühe kommunismiperse samad kannikad. Ei toeta kaugelt kumbagi. Kui arvad, et "valik" on ainult Savisaar vs Ansip, siis eksid rängalt. Elu sees pole nende kumbagi poolt valinud ja ega ei vali ka mitte.
2) Nato poolt tugi? Oled sa lolliks läinud? Kui NATOl oleks otsustada, kas toetada suuremat ja rikkamat riiki, kui Eesti, siis karta on, et salamisi toetataks ikka muud. Vaevalt, et see Afganistaani "missioon" eriti otsustav on. Karta on, et Vene tuleb üle millalgi nii või naa ja siis ei koti kedagi välisriikidest, kas oleme kuskil missioonidel osalenud või mitte. Muide, 80%+ relvalubadest taotlevad Eestis venelased, nii et.... Alustagem sellest.
3) Kus olen öelnud, et mul on lapsed? Haha. (pole ühtegi)
4) Ja lõpetuseks: mul jumalast pohui, mis selle vastuseks tuleb, ma nagunii ei vaevu lugema ega vastama enam. Aga kuna vaatasin, et eriti naiivne inimene on selle ennem kirjutanud, siis pidin ikkagi vastama. Kõik ei ole mustvalge.

Rääkides "silmaringist", siis natukene pentsik on naiivsel haukuda selle üle.

Anatoli kirjutas 22:31 - 19/05/12:
-2 -1    +1 +6 Teata ebasobivast
Kui ei meeldi, kao minema.
kkkkk kirjutas 15:19 - 19/05/12:
-2 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Sa oled ikka eriti kitsa silmaringinga.. Keegi ütles nii ja sina kohe määgid kaasa et just sellepärast ongi meil nii sitt elu..

Uuri ja MÕTLE. Sa ei poolda Ansipit? No olgu. Aga keda siis? paneme Savisaare pukki? Teised erakonnad on kahjuks liiga nõrgad, et midagi üldse saavutada. Ja hinnad ei tõusnud ainult sellepärast et me euro kasutusele võtsime. Need hinnad oleksid tõusnud niikuinii, valuutast see ei sõltunud (kuigi sobivalt samal ajal toimusid mõlemad). Ja Afganistani sõja kohta ja meie sõdurite kohta ütlen seda, et siiski seal osalemine on meile kasulik. Jah mõned mehed surevad, sa ei saa öelda et see ei koti kedagi, vägagi läheb korda! Aga mitte midagi ei ole teha. Kusjuures Afganistaani lähevad need inimesed kõik vabatahtlikult ja on sellise võimalusega arvestanud, et tagasi nad tulla ei pruugi. Põhjus miks Eesti sinna vägesid saadab üldse seisneb selles, et kui ka meil peaks kunagi vaja olema, on ka meil NATO poolt tugi olemas. Kui me ei osaleks ja ei oleks NATO liikmed, vb Venemaa oleks meil juba üleeile kukil olnud.

Jah, riigikogus tegelikult toimub palju varjatut, allkirjade võltsimised, pettused jms, aga kõike ei saagi avalikult ette kanda ning põhjus on väga lihtne - kui kõik teaksid, mis riigi tipus toimub, oleks seda väga lihtne ära kasutada mõnel teisel riigil ning meie julgeolek kannataks selle all. Ja kui aus olla, siis Eesti keskmine inimene on üldjuhul loll. Räägib et tööd ei ole ja palka ei maksta ja lastetoetused on väikesed jms. Mine ja hari ennast natuke, omanda erialaharidus või kõrgharidus vms ja sa saad endale töö. Palka makstakse vastavalt tööle ja oskustele. Koristaja ei saagi miljonäriks, elementaarne tõsiasi. Eesti on kusjuures üks vähestest riikidest kus selline asi nagu lastetoetus üldse eksisteerib, väike raha küll, aga ta on olemas! Ärge soetage neid lapsi kui te neid üles kasvatada ei jõua!


Pikk jutt tuli aga sa lihsalt oled nii rumal..
mmm kirjutas 01:12 - 15/05/12:
-2 -1    +1 +2 Teata ebasobivast
Loodetavasti veel enne sügist euro ei kao, just kogun reisi jaoks raha, et siit nahhui tõmmata. Ilmselt Kreeka langemise tõttu laguneks euro ka, sest võlad kirjutatakse korstnasse ning pangad pankrotistuvad. Meil ikka hea rahasüsteem, raha trükitakse võlgade pealt... on ikka eri tropid vennad kes selle välja mõtlesid:D See USA võlg ja üldse kõik need võlad naeruväärsed, kas kunagi klaas täis ei saa selle võlaga?:D
lawl kirjutas 23:48 - 14/05/12:
-1 -1    +1 +6 Teata ebasobivast
Sa kirjutad pihisse poliitikast? omg
Nimi*
Vastus*