Viimased
kommentaarid

3.1

Kirjutatud 03:27 28/01/2020
Avaldatud 14:49 28/01/2020
Vaadatud 726 korda
Ei meeldi?
Tere, suhteliselt kaua mõtlesin, kas avaldada siia oma loo või mitte.

Lugu algas siis 74ndal aastal kui ma siia ilma sündisin. Kasvasin poolikus peres, isa suri kui olin 3ne. Jõi end surnuks. Ema kasvatas mind kuidas sai, raske oli.
17 aastaselt läksin tööle lattu. Töötasin seal kuniks raha hakkas napima ja süüa enam ei jätkunud. Tuli leiba tuua lauale muul moel. Sain 18 ja kolm nädalat hiljem peeti mind kinni.

Paragrahv 139 ja kaks reaalset. Komandeeriti tollal keskvangla nime kantud asutusse. Juhtis seda toona Raivo kui mälu mind ei petta. Ei puutunud temaga eriti kokku sellel ajal.

Mäletan esimest päeva, barakk ja 40 matsi,20 voodit. Oli platnoid kes lebasid voodis pidevalt ja ülejäänud siis vahelduva eduga ja korda mööda. Hiljem asi veidi paranes ja igaüks sai siiski oma isikliku narikoha.

Kui oma lõpliku asukoha leidsin hakkasin tutvuma kohalikega ja uurima elu kohta. Suurt kriminaali minust tolla polnud.

Platnoid kutsusid ükshaaval enda juurde inimesi. Uurisid nende tausta ja ütlesid kellena nad elama hakkavad.
Mõnda koheselt hakkati peksma ja pandi magama ukse juurde, mõned pidid aga narri alla jääma. Kui välja tulid ilma loata, hakkati peksma.

Tuli ka minu kord minna. Neli meest siniste kätega. Pealikul olid käed täis nakolle. Ta hüüdnimi oli "Serõi" mis tähendas halli, kuigi nimi oli tal Anton. Mees oli oma välimuselt ja juttu poolest väga arenenud ja tema silmis oli näha, et mittu vanglat läbi käinud. Ta rääkis rahuliku hääletooniga ning mõtles läbi igat enda sõna.

Küsiti üldiseid küsimusi, kui jutt läbi sai, näitas Serõi ühe narri peale ja ütles, et ma võin seal pesitseda. Mu staatust määrati ära kui "Muzhikk" ehk mees. Kontingent oli umbkeelne,palju oli igast venemaa otsast venelasi. Vähemalt minu barakkis oli nii.

Meelde jäid veel sellised sellid nagu Hans M. Hans oli umbes 20ndates poiss kes siis seksis neiuga ja too andis ta politseile sisse. Teda ei pekstud ega vägistatud. Ta vastutas koristamise eest. Kõik pidi läikima ja Hans oli selle koristamissalgu eesotsas. Peldikuid ta ei koristanud, see ei olnud tema tööülesannetes.
Peldikuid puhastas Vladimiri nime kandev kodanik,umbes 30 aastane mees, kõik rääkisid, et teda olevat seksitud eeluurimiskambris. Mina temaga ei suhelnud.

Teine huvitav kodanik oli Kalju. Kuigi tal oli eesti nimi,ei valdanud ta riigikeelt eriti hästi. Kalju istus vanglas juba enne minu sinna tulekut, ma ei mäleta miks ta täpselt seal oli, aga ta sai koguaeg läbi kinnimakstud ametniku pakke ja müüs neid edasi, panustades nii ühiskassasse kui ka teise heaolusse produktide müügiga.

Vabanesin 94nda aasta oktoobris ennetähtaegselt. Aeg oli raske, tööd leida ei saanud. Igasugused inimesed üritasid äri teha. Kes sai kes ei saanud.

#Elust enesest. #lugu #Marek

Kommentaarid

peipsi kilu kirjutas 11:10 - 04/02/20:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
Kas ninarõngas on suhuvõtva naise tunnus?
sadross kirjutas 10:29 - 29/01/20:
-0 -1    +1 +0 Teata ebasobivast
mul üks tuttav Marek istus ka kinni tükk aega aga vanus ja aeg ei klapi :D
Valmar kirjutas 23:14 - 28/01/20:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
Ei saa ka aru, miks nikkumisest juttu pole. Vanglas nikutakse nagu nugised. Aega laialt käes ja türad kõigil vinnas.
teade kirjutas 19:52 - 28/01/20:
-0 -1    +1 +1 Teata ebasobivast
kopeeritud jutt.
Nimi*
Vastus*